Svickujeme.cz

Jak jsem vyrostla "od trabanta k mercedesu" ... a objevila svět tělových svící.

Telove svice - svickujeme.cz - Romana Art

TADY A TEĎ

S tělovými svíčkami se kamarádím od roku 2013 a troufám si říci, že je to láska na celý život.  

V letošním roce 2022 dosáhnu neuvěřitelného čísla 100 000 vyrobených kusů (tělové svíce Romana Art) a to je pro mě meta, posunout se s nimi o kus dál. A tak vzniká informační web svickujeme.cz.

MŮJ OSOBNÍ RITUÁL ...

Pokaždé, když zhmotním nové svíčky, říkám DĚKUJI. Celých 9 let. A i po desítkách tisíc vyrobených kusů mi zůstal pocit „kochání se“. 

Možná se někdo bude smát, ale svíčky při výrobě často chválím. Jak jsou krásné a voňavé. A vlastně celý proces výroby je pro mě už hodně relaxační záležitost.   

POMOC NA DOSAH ...

Dnes už mám v tělové svíce takovou důvěru, že když se něco semele, sahám po svíčce

V žádném případě nebojkotuji léky. Ale když mě přepadl astmatický záchvat a foukátko nebylo po ruce, dala jsem si svíčku … a měla jsem do pár minut klid. Vysvíčkuji si rýmu, kašel, citlivé dásně i bolestivou menstruaci. Několikrát mě zachránily a uvolnily skřípnutá záda.  

NA ROVINU ...

Moje první seznámení s tělovými svícemi moc neukazovalo, že bych se s nimi rychle skamarádila. Úspěch a zkušenosti nepadají z nebe a chce to hodně odhodlání, píle, trpělivosti a vášně😊)) 

Náročné začátky jsou pro mě dnes hnacím motorem, když něco „nejde“, nebo se sype hodně překážek.

JAK JSEM ZAČÍNALA ...

Bylo mi 33, měla jsem za sebou bankrot v podnikání, znovu-vstání díky pomoci rodičů. Měla jsem 1 rok fungující e-shop Romana-art.cz … konečně obrovskou srdcařinu, kde jsem se profesně našla! Ale ten rozjezd byl šíleně pomalý. Hrozilo, že budu muset jít do nějakého zaměstnání, které mě vnitřně nenaplňuje, jen kvůli výdělku. A to mě hodně sráželo. 

NAPOJENÍ NA HOJNOST ...

V té době jsem dostala dárkem kurz automatické kresby. Naučila se programovat obrazy a měla jeden hodně silný (napojení na tok hojnosti) …  

S úzkostí, že budu muset e-shop odsunout na druhou kolej, jsem si před svůj obraz stoupla a v duchu si mu vylila srdce. A vyslala jsem přání. Chtěla jsem ke kamenům přidat sortiment, který:

 1. Bude mít pro lidi užitek
 2. Bude se nakupovat opakovaně. Abych měla pravidelné objednávky.

Vůbec jsem ale netušila, co by to mělo být!

SVĚTLONOŠ(ka) V MÉM ŽIVOTĚ...

O pouhé 4 dny později (!!!) se moje maminka vrátila ze školení energetické psychologie a přinesla 2 nádherné kurkumové tělové svíce. 

Prý že je to zázrak a kolegyně z kurzu je chtějí zkusit vyrábět. V ČR že se svíčky špatně shání a ty dostupné, že jsou moc drahé.

PŘÍLEŽITOST

Ne, že bych začala jásat „to je ono“! Viděla jsem tělovou svíci poprvé v životě. Nevěděla jsem, jak se „to“ používá, ani k čemu „to“ pořádně slouží. A už vůbec jsem netušila, jak tělovou svíci vyrobit. Nápad „zkusit to“ jsem brala spíš jako výzvu … a vzdáleně jako příležitost.

A tak jsem se tenkrát rozhodla. Že se stůj co stůj naučím vyrábět tělové svíce a dám je do e-shopu jako nový produkt.  

JAK SE VYRÁBÍ TĚLOVÉ SVÍCE?

Hodiny a dny jsem strávila na internetu a hledala, jak svíčky vyrobit. Ale to je asi stejné, jako kdybyste chtěli objevit recept na Coca colu. Velmi pečlivě střežené tajemství.

HURÁ!

Nakonec jsem našla drobný příspěvek v diskuzi od jedné maminky:

„Rozstříhejte bavlněné tričko, vosk rozpusťte v pánvi, kousky trička v něm namáčejte a namotávejte na vařečku. Pro snadné sundání svíčky můžete vařečku pomazat olejem.“

Z dnešního pohledu to byl návod na výrobu „trabanta“. A ještě navíc to byla pořádná dřina. 

Od trabanta k mercedesu ...

BUĎ A NEBO

Musela jsem si vybrat, jestli si pořídím ten nejzákladnější materiál, abych mohla začít, nebo zaplatím měsíční sociální a zdravotní pojištění. Vyhrál materiál. 

3-2-1 START

Když si na ty začátky vzpomenu! Jak jsem se natrápila!!!

Byly to stovky pokusů a omylů. Strašně moc vyhozených kusů a hodně vztekání. Plátno vůbec nešlo sundávat (olej/neolej). Svíčky byly zmuchlané, flekaté, rozdrbané … no hrůza. 

Když jsem chtěla vyrobit 30 svící, zabralo mi to několik hodin času. Kolikrát se stalo, že rodina už by ráda večeři a kuchyň byla zabedněná svíčkami (ano, začínala jsem úplně obyčejně v kuchyni).

Vedle 30ti jakž takž ucházejících finalistů jich dalších 60 skončilo v koši (dnes vyhodím jednu z … tisíce?).   

PRVNÍ SVÍČKY V E-SHOPU

Ty nejméně hrozné kousky (rozuměj první foto „trabanta“) jsem nafotila a vložila na e-shop. Do několika dnů mi začaly chodit první objednávky … a popravdě se zájem za celou tu dobu nezastavil. Řekla bych, že tělové svíce si mě z nějakého důvodu samy našly. 

A teprve až když jsem rozposlala několik set svíček (už mi to šlo lépe) a vydělala první peníze, řekla jsem si: „Měla bys je taky vyzkoušet na sobě!“ Takže jsem to na začátku uchopila celé úplně obráceně 😊))

A KONEČNĚ POCTIVÉ TESTOVÁNÍ

O svém prvním „pokusném“ „svíčkování píši v článku zde. Rozbřesk u mě nastal v momentě, kdy jsem tělovou svíci použila „na bolest“. A zažila zázrak na počkání. 

Konkrétně šlo o extrakci zubu. Dala jsem si 2 malé svíčky na tvář (po odeznění anestezie). Do hodiny po aplikaci jsem nevěděla, že mi něco trhali a večer jsem si pochutnávala na steaku. Když se bolest vracela, zase jsem svíčkovala, stačilo 10 svící během 1 týdne. 

V tu chvíli mi došlo, jaký poklad vlastně zhmotňuji! A přístup „vyrábět svíce, aby bylo na chleba“, vystřídal velice rychle pocit obrovského respektu, úcty, pokory … a vzdělávání se. A to trvá dodnes.

ROZRŮSTÁNÍ ...

Následující roky šlo všechno plynule, vůbec jsem netlačila na pilu.

 • Několik měsíců po mých začátcích se mi dostaly do ruky nádherné archandělské svíce Hanky Šmídové. A to byl impuls začít vyrábět barevné svíčky. 
 • K barvám jsem přidala přírodní silice a díky tomu spatřili světlo světa další pomocníci (např. tělová svíce s eukalyptem a borovicí na rýmu, šalvěj na dodání energie).  
 • Různé velikosti vznikly na základě inspirace od mých zákazníků. Že jsou mé svíčky super, ale jestli by nešly dělat větší velikosti … a tak jsem zvětšovala :))
 • Na meditační svíce jsem netlačila vůbec, s některými jsem se v myšlenkách mazlila i rok, než jsem je pak poprvé vytvořila.
 • Začala jsem jezdit na prodejní festivaly a potkala na nich spoustu úžasných lidí.
 • Dělala jsem přednášky, jak tělové svíce používat a co od nich čekat.
 • A svíčkovala jsem a svíčkovala, k tomu si své zkušenosti vyměňovala s dalšími svíčkaři. 
 • A celou tu dobu dostávala spousty a spousty dotazů, jak s tělovými svícemi pracovat.

 

CO VÁM CHCI PŘEDAT

1) SDÍLET S VÁMI "CO, JAK A PROČ"

Ono se to nezdá, ale když 60x poctivě a individuálně (emailem, po telefonu) vysvětlujete postup, jak si vysvíčkovat rýmu, napadá vás otázka, jestli by to nešlo jednodušeji?

Mým velikým přáním je s vámi informace sdílet. Ušetří vám to totiž:

 • dost hodin času (hledáním informací, kde se dá)
 • peníze (vybrat si správné svíčky je trochu alchymie)
 • a občas zklamání (když nezabírají podle očekávání, kvůli nesprávné aplikaci)

Tělové svíce dokáží opravdu hodně pomoci.

Jen je potřeba vědět 2 věci: NA CO je používat a JAK. Obojí se dá naučit. Na svickujeme.cz najdete spoustu informací, „jak na to“.  

 

2) ODKRÝT LEDOVEC ZKUŠENOSTÍ

V praxi se tak často setkávám s tímto scénářem:

 • Mám zdravotním problém
 • Chci ho zkusit vysvíčkovat
 • Ale jak? Kolik svící použít a jakých? 

Představte si, že by existovalo místo, kde můžete nahlédnout do databáze zkušeností. A nastudovat si přesně ten „váš“ problém, který už někdo jiný úspěšně vysvíčkoval. Přesně vám popíše: jak se mu to povedlo, jak postupoval. 

Sdílení zkušeností ze svíčkování je v ČR veliký a zatím skrytý poklad. Mojí vnitřní touhou je ho zviditelnit.

 

LETEM SVĚTEM ...

100 000 ks poslaných svíček je:

 • 1 200 000 minut 
 • a to je 20 000 hodin relaxace

… které se mi povedlo za 9 let zhmotnit a předat dál.

A také jsou to …

 • Stovky vysvíčkovaných bolestí, zánětů a nachlazení

Mé stránky jsou na první pohled o tělových svících. Na ten druhý o výrazné úlevě na těle a na duši … 

ŠIKOVNÉ ODKAZY ...

Informace o tělových svících, návody a zkušenosti …

Tvoření pokladnice zkušeností a poctivé tantiémy pro svíčkaře …

Chci být v partě svíčkařů na facebooku …

Facebook
Twitter