Svickujeme.cz

Jak jsem objevila svět tělových svící, jaké byly moje úplné začátky a jak jsem se naučila svíčky vyrábět.

Telove svice - svickujeme.cz - Romana Art

TADY A TEĎ

S tělovými svícemi se kamarádím od roku 2013 a troufám si říci, že je to láska na celý život.  

V loňském roce 2022 jsem dosáhla neuvěřitelného čísla 100 000 vyrobených kusů (tělové svíce Romana Art) a to je pro mě meta, posunout se ve svíčkování dál. A tak vzniká informační web svickujeme.cz.

MŮJ OSOBNÍ RITUÁL ...

Pokaždé, když zhmotním nové svíčky, říkám DĚKUJI. Celých 9 let. A i po desítkách tisíc vyrobených kusů mi zůstal pocit „kochání se“. 

Možná se někdo bude smát, ale svíčky při výrobě často chválím. Jak jsou krásné a voňavé. A vlastně celý proces výroby je pro mě už hodně relaxační záležitost.   

POMOC NA DOSAH ...

Dnes už mám v tyto pomocníky takovou důvěru, že když se něco semele, sahám po tělové svíčce

V žádném případě nebojkotuji léky. Ale když mě přepadl astmatický záchvat a foukátko nebylo po ruce, zachránila mě tělová svíce, do několika minut po aplikaci dušení ustalo. Vysvíčkuji si rýmu, kašel, citlivé dásně i bolestivou menstruaci. Několikrát mě zachránily a uvolnily skřípnutá záda.  

NA ROVINU ...

Moje první seznámení ale moc neukazovalo, že bych se s nimi tak úzce zkamarádila. 

Náročné začátky jsou pro mě dnes hnacím motorem, když něco „nejde“, nebo se sype hodně překážek.

JAK JSEM ZAČÍNALA ...

Bylo mi 33, měla jsem za sebou bankrot v podnikání, znovu-vstání díky pomoci rodičů. Měla jsem 1 rok fungující e-shop Romana-art.cz … konečně obrovskou srdcařinu, kde jsem se profesně našla! Ale ten rozjezd byl šíleně pomalý. Hrozilo, že budu muset jít do nějakého zaměstnání, které mě vnitřně nenaplňuje, jen kvůli výdělku. A to mě hodně sráželo. 

NAPOJENÍ NA HOJNOST ...

V té době jsem dostala dárkem kurz automatické kresby. Naučila se programovat obrazy a měla jeden hodně silný (napojení na tok hojnosti) …  

S úzkostí, že budu muset e-shop odsunout na druhou kolej, jsem si před svůj obraz stoupla a v duchu si mu vylila srdce. A vyslala jsem přání. Chtěla jsem ke kamenům přidat sortiment, který:

 1. Bude mít pro lidi užitek
 2. Bude se nakupovat opakovaně. Abych měla pravidelné objednávky.

Vůbec jsem ale netušila, co by to mělo být!

SVĚTLONOŠ(ka) V MÉM ŽIVOTĚ...

O pouhé 4 dny později (!!!) se moje maminka vrátila ze školení energetické psychologie a přinesla 2 nádherné kurkumové tělové svíce. 

Prý že je to zázrak a kolegyně z kurzu je chtějí zkusit vyrábět. V ČR že se svíčky špatně shání a ty dostupné, že jsou moc drahé.

PŘÍLEŽITOST

Ne, že bych začala jásat „to je ono“! Viděla jsem tělovou svíci poprvé v životě. Nevěděla jsem, jak se „to“ používá, ani k čemu „to“ pořádně slouží. A už vůbec jsem netušila, jak tělovou svíci vyrobit. Nápad „zkusit to“ jsem brala spíš jako výzvu … a vzdáleně jako příležitost.

A tak jsem se tenkrát rozhodla. Že se stůj co stůj naučím vyrábět tělové svíce a dám je do e-shopu jako nový produkt.  

Úspěch a zkušenosti nepadají z nebe a chce to hodně odhodlání, píle, trpělivosti a vášně😊)) 

JAK SE VYRÁBÍ TĚLOVÉ SVÍCE?

Hodiny a dny jsem strávila na internetu a hledala, jak svíčky vyrobit (rok 2013). Ale to bylo podobné, jako kdybyste chtěli objevit recept na Coca Colu. Velmi pečlivě střežené tajemství.

HURÁ!

Nakonec jsem našla drobný příspěvek v diskuzi od jedné maminky:

„Rozstříhejte bavlněné tričko, vosk rozpusťte v pánvi, kousky trička v něm namáčejte a namotávejte na vařečku. Pro snadné sundání svíčky můžete vařečku pomazat olejem.“

Z dnešního pohledu to byl návod na výrobu „trabanta“. A ještě navíc to byla pořádná dřina. 

Od trabanta k mercedesu ...

BUĎ A NEBO

V té době jsem měla velkou finanční krizi. Tak velkou, že jsem si musela vybrat, jestli si pořídím ten nejzákladnější materiál, abych mohla začít, nebo zaplatím měsíční sociální a zdravotní pojištění. Vyhrál materiál. 

3-2-1 START

Když si na ty začátky vzpomenu! Jak jsem se natrápila!!!

Byly to stovky pokusů a omylů. Strašně moc vyhozených kusů a hodně vztekání. Plátno vůbec nešlo sundávat (olej/neolej). Svíčky byly zmuchlané, flekaté, rozdrbané … no hrůza. 

Když jsem chtěla vyrobit 30 svící, zabralo mi to několik hodin času. Kolikrát se stalo, že rodina už by ráda večeři a kuchyň byla zabedněná svíčkami (ano, začínala jsem úplně obyčejně v kuchyni).

Vedle 30ti jakž takž ucházejících finalistů jich dalších 60 skončilo v koši (dnes vyhodím jednu z … tisíce?).   

PRVNÍ SVÍČKY V E-SHOPU

Ty nejméně hrozné kousky (rozuměj první foto „trabanta“) jsem nafotila a vložila na e-shop. Do několika dnů mi začaly chodit první objednávky … a popravdě se zájem za celou tu dobu nezastavil. Řekla bych, že tělové svíce si mě z nějakého důvodu samy našly. 

A teprve až když jsem rozposlala několik set svíček (už mi to šlo lépe) a vydělala první peníze, řekla jsem si: „Měla bys je taky vyzkoušet na sobě!“ Takže jsem to na začátku uchopila celé úplně obráceně 😊))

A KONEČNĚ POCTIVÉ TESTOVÁNÍ

O svém prvním „pokusném“ „svíčkování píši v článku zde. Rozbřesk u mě nastal v momentě, kdy jsem tělovou svíci použila „na bolest“. A zažila zázrak na počkání. 

Konkrétně šlo o extrakci zubu. Dala jsem si 2 malé svíčky na tvář (po odeznění anestezie). Do hodiny po aplikaci jsem nevěděla, že mi něco trhali a večer jsem si pochutnávala na steaku. Když se bolest vracela, zase jsem svíčkovala, stačilo 10 svící během 1 týdne. 

V tu chvíli mi došlo, jaký poklad vlastně zhmotňuji! A přístup „vyrábět svíce, aby bylo na chleba“, vystřídal velice rychle pocit obrovského respektu, úcty, pokory … a vzdělávání se. A to trvá dodnes.

ROZRŮSTÁNÍ ...

Následující roky šlo všechno plynule, vůbec jsem netlačila na pilu.

 • Několik měsíců po mých začátcích se mi dostaly do ruky nádherné archandělské svíce Hanky Šmídové. A to byl impuls začít vyrábět barevné svíčky. 
 • K barvám jsem přidala přírodní silice a díky tomu spatřili světlo světa další pomocníci (např. tělová svíce s eukalyptem a borovicí na rýmu, šalvěj na dodání energie).  
 • Různé velikosti vznikly na základě inspirace od mých zákazníků. Že jsou mé svíčky super, ale jestli by nešly dělat větší velikosti … a tak jsem zvětšovala :))
 • Na meditační svíce jsem netlačila vůbec, s některými jsem se v myšlenkách mazlila i rok, než jsem je pak poprvé vytvořila.
 • Začala jsem jezdit na prodejní festivaly a potkala na nich spoustu úžasných lidí.
 • Dělala jsem přednášky, jak tělové svíce používat a co od nich čekat.
 • A svíčkovala jsem a svíčkovala, k tomu si své zkušenosti vyměňovala s dalšími svíčkaři. 
 • Když přišel covid, podívala jsem se na své portfolio tělových svící a žádná mi nepřišla dostačující, aby hojila přímo oblast dýchacích cest. A tak jsem hodiny studovala bylinky a nakonec zhmotnila neskutečně silnou tělovou svíci na pomoc při dýchacích obtížích – Huš-hušku. Díky výsledkům s touto svíčkou jsem objevila obří sílu míchání bylin v tělových svících. 
 • Rok 2022 patřil zrodu těchto stránek a také zrodu celé nové rodiny tělových svíček – právě v kombinaci bylin.
 • A celé ty roky jsem dostávala spousty a spousty dotazů, jak s tělovými svícemi pracovat.

CO VÁM CHCI PŘEDAT

1) SDÍLET S VÁMI "CO, JAK A PROČ"

Ono se to nezdá, ale když 60x poctivě a individuálně (emailem, po telefonu) vysvětlujete postup, jak si vysvíčkovat rýmu, napadá vás otázka, jestli by to nešlo jednodušeji?

Mým velikým přáním je s vámi informace sdílet. Ušetří vám to totiž:

 • dost hodin času (hledáním informací, kde se dá)
 • peníze (vybrat si správné svíčky je trochu alchymie)
 • a občas zklamání (když nezabírají podle očekávání, kvůli nesprávné aplikaci)

Tělové svíce dokáží opravdu hodně pomoci.

Jen je potřeba vědět 2 věci: NA CO je používat a JAK. Obojí se dá naučit. A na svickujeme.cz najdete informace, „jak na to“.  

2) ODKRÝT LEDOVEC ZKUŠENOSTÍ

V praxi se tak často setkávám s tímto scénářem:

 • Mám zdravotním problém
 • Chci ho zkusit vysvíčkovat
 • Ale jak? Kolik svící použít a jakých? 

Představte si, že by existovalo místo, kde můžete nahlédnout do databáze zkušeností. A nastudovat si přesně ten „váš“ problém, který už někdo jiný úspěšně vysvíčkoval. Přesně vám popíše: jak se mu to povedlo, jak postupoval. 

Sdílení zkušeností a kazuistik ze svíčkování je v ČR veliký a zatím skrytý poklad. Mojí vnitřní touhou je ho zviditelnit.

LETEM SVĚTEM ...

100 000 ks poslaných svíček je:

 • 1 200 000 minut 
 • a to je 20 000 hodin relaxace

… které se mi povedlo za 9 let zhmotnit a předat dál.

A také jsou to …

 • Stovky vysvíčkovaných bolestí, zánětů a nachlazení

Mé stránky jsou na první pohled o tělových svících. Na ten druhý o výrazné úlevě na těle a na duši … 

ŠIKOVNÉ ODKAZY ...

Informace o tělových svících, návody a zkušenosti …

Tvoření pokladnice zkušeností a poctivé tantiémy pro svíčkaře …

Chci být v partě svíčkařů na facebooku …

Facebook
Twitter