Svickujeme.cz

Moje první zkušenost s tělovou svící a první prožitý zázrak, kdy bolest mizela jako rychlík.

Jak velký může být rozdíl mezí první zkušeností s tělovou svíčkou a prvním prožitým zázrakem? V mém případě byl hodně velký. Na druhou stranu je pozitivní, že okamžik zvratu může přijít dříve, než se člověk naděje. Sdílím zde s vámi svoje poprvé s tělovou svíčkou a také první prožitý zázrak, kdy mi zůstala pusa otevřená dokořán a já chodila po bytě a říkala si: „To není možný, to není možný!“

Jedna paní povídala

Tělové svíce se šíří hlavně přes doporučení. Euforie z výsledků je tak veliká, že to lidé nevydrží a svůj úžas sdílí. Chtějí to předat dál. 

Stejnou cestou se dostaly svíčky i k nám. Nával energie a nadšení jedné kolegyně ze školení povzbudil touhu „zkusit si to taky“, i když v hlavě byly jisté pochyby.  

Moje první tělová svíce

Bezpečnost na prvním místě

Mužská část rodiny zakázala z obezřetnosti svíčkovat v bytě. Se dvěma pádnými důvody …

„Nevyhoříme přeci. A čadí to jak blázen, budeme muset malovat.“

Je spousta lidí, kteří zkouší svoje první svíčkování na dlažbě v kuchyni (a je to tak v pořádku!). Co kdyby … přeci jen máte co dočinění s ohýnkem. Já šla testovat na balkon.  

Stojí za to doplnit, že dnes už všichni svíčkujeme v pohodlí domova (na posteli nebo na gauči) a užíváme si svíčkovací relax. Je to jako s autoškolou. První jízda v životě vypadá úplně jinak, než když máte za sebou už spousty kilometrů.  

Očekávání

Návod „jak svíčkovat“ vypadal hodně jednoduše. Dostala jsem ho v pár větách. Školení za 2 minutky.  

A kam jsem si měla svojí první svíčku dát? Prý je skvělé místo na dlaních, kde je spousta reflexních bodů. Tak jsem do toho šla, očekávajíce „euforické zážitky“.  

Pocity při první svíčce

Popravdě … bylo tam jedno veliké NIC. Fakt. Zaprvé mi do svíčky slušně foukal vítr, o to více jsem se soustředila na plamínek a na pocity nebyl moc prostor (svíčkování venku není to pravé ořechové).

A zadruhé, ale to mi došlo mnohem později, mi dlaněmi proudí velké množství energie a svíčka tenkrát fungovala spíše jako vysavač. Jestli jsem vzdáleně vnímala nějaký pocit, tak „prázdnotu“. 

Tělová svíce je nástroj (žádný lék) a působí na každého člověka trochu jinak. Když chcete zažívat úspěchy s tělovými svícemi, potřebujete nejdříve poznat, jak na ně reaguje konkrétně váš organismus.   

Po své první zkušenosti jsem si říkala, že už si dlaně svíčkovat nebudu. Že to není místo pro mě. O pár týdnů později mě ale okolnosti „donutily“ použít svíci na dlaň znovu, jen z úplně jiného důvodu. A můj pohled na tělové svíce se tenkrát natrvalo změnil. 

Můj osobní "zázrak na počkání" s tělovou svíčkou

Bylo 25.12. Venčila jsem svého milovaného Dastýnka, rozjímala a nechala ho, ať si běhá. 

Jestli Dasty něco uměl, tak vyčmuchat venku kdejaký odpad jídla (asi pozůstatek života na ulici, než ho odchytli do útulku). 

Tenkrát ulovil celé velké kuřecí stehno a s velikou vervou se ho snažil sežrat. Chytla jsem nerva, že to bude otrávené, doběhla k němu, dávala povely „pusť“ a „fuj“ … a začala mu dolovat úlovek z čumáku. Jak to asi mohlo dopadnout… 

Úlovek jsem vybojovala, ale spolu s ním jsem si domů odnášela pěkný rafanec na dlani, bylo by to na pár stehů. Ale 25.12.? A tak jsem i přes obvazy a mdloby začala svíčkovat. 

Svíčkování pokousané ruky

První foto je 3 dny po zranění. První dny jsem svíčkovala přes silnou vrstvu obvazů (a nepoužívala nic jiného, než svíce).

 • Když ruka nesnesitelně bolela, že jsem jí ani nemohla mít podél těla… a dala jsem si 2 malinké svíčky hned po sobě, do 20ti minut to skoro vůbec NEBOLELO! Na procenta to mohla být úleva o cca 80%.
 • Rána se neskutečně rychle a dobře hojila. Nezanítila se. 
 • Když se objevil otok, po aplikaci svíčky mi doslova zmizel před očima.  
 • Bolest ustoupila vždycky do 10-20 minut po ukončení svíčkování. 
 • A za 16 dní jsem ani nevěděla, že mi něco bylo (poslední foto). 
 • Celkem jsem spotřebovala asi 20 svíček (moje dnešní S-ka Matka Příroda)

Když svíčkujete zranění, svíci NIKDY nepřikládáte přímo na otevřenou ránu. Vždy o kousek vedle. Pokud při svíčkování cítíte škubání nebo tepání v ráně, stačí svíci o 1 cm posunout.  

Je vůbec možné zažít opravdový zázrak už při své první tělové svíci v životě? Ano. Hodně tomu pomůže, když máte štěstí a narazíte na zkušeného svíčkaře, který vám buď poradí, nebo svíci rovnou aplikuje. Proto je tento nástroj doslova pokladem v rukou masérů a fyzioterapeutů. 

Moje druhá „neuvěřitelná“ zkušenost, kterou s vámi chci sdílet, je ze svíčkování někoho jiného, než sebe.  

Svíčkování cizího člověka ... a pusa dokořán!

Bylo to na festivalu Miluj svůj život, kam jsem s tělovými svícemi několik let jezdila. S mojí maminkou jsme tam poskytovaly svíčkování přímo na místě a i přes velmi provizorní podmínky to mělo velký ohlas :))  

Jednou se tam u nás objevila slečna a oproti ostatním spokojeným návštěvníkům vypadala jinak. Byla strnulá, v nepřirozeném předklonu, v obličeji křečovitý výraz. Ráno se jí skříply záda.  

Svíčkování "housera"

Slečna o tělových svících v životě neslyšela. Na naší nástěnce jí sice zaujala informace „na bolest“, ale čišela z ní veliká nedůvěra v nějakou „dutou trubičku“ a ještě za 50 Kč …

I jsme jí trochu přemlouvaly, ať to prostě zkusí (s odblokováním zad už jsem tenkrát měla bohaté zkušenosti). Nakonec vyhrála bolest, možná zvědavost, a tak se šlo svíčkovat. Na nafouknuté karimatce, v zákulisí našeho prodejního pultu :)) 

Já bych vám popravdě tak moc přála zažít, co se potom dělo!!!

Na tenhle zázrak tenkrát stačila jediná svíčka velikosti XL (Matka Příroda).

 • Už vstávání z karimatky vypadalo úplně jinak … slečna prostě normálně vstala. Bylo vidět, jak čeká, kdy to zase bodne, ale ono se nic nedělo :)))
 • S vykulenýma očima koukala na svojí kamarádku a pak řekla: „No ono to nebolí!“
 • A začala tam před námi cvičit!! Úklony do strany a ve finále udělala několik dřepů!

To už jsme jí brzdily, ať to nepřehání, aby se jí ten povolený sval zase neskřípl.

Tenhle krásný příklad ze života odpovídá na otázku, zda nejsou tělové svíce jenom placebo? Nejsou. Dokáží pomoci i nevěřícímu Tomášovi, když na to přijde :))

Chcete to zkusit a zažívat taky?

 • Tělové svíce si můžete objednat přímo u mě v e-shopu romana-art.cz. Nejoblíbenější tělovou svící je Matka Příroda. Na rozmazlování je skvělá svíčka Antistreska
 • A nebo vás naučím tělové svíce rovnou vyrábět a budete k nim mít neomezený přístup kdykoliv budete chtít. Máte štěstí, protože právě teď jsou otevřené přihlášky do kurzu na výrobu tělových svící (jen do neděle do 17:00 hodin). CHCI INFO KE KURZU.