Svickujeme.cz

Dá se svíčkovat i v letních měsících, kdy jsou třicítky?

Tělové svíce se od teploty +25°C chovají trochu jako čokoláda. Tají v ruce. Ale i v letních měsících se svíčkuje o 106, bolesti si roční období nevybírají. Posílám vám pár tipů, jak si i letní svíčkování užívat a mít svíčky krásně pevné.  

Jak (ne)snadno se vyrábí svíčky při teplotě +25°C?

Nu, je to oříšek. Nahlédněte se mnou pod pokličku, co všechno je při letní výrobě jinak … 

BUDÍČEEEEK … Jedním z velkých benefitů mé práce je, že nemusím vstávat na budíka. V létě je to jinak. Tělové svíce dělám nejčastěji od šesti, sedmi hodin od rána, kdy je v místnosti o 2-3 stupně nižší teplota, než přes den. 

TMELENÍ … Už od 24,5 stupňů se celý proces výroby trochu komplikuje. Víc se lepí vosk na rukavice, ruce jsou v nich jako v rybníčku, a svíčky se až příliš rády kamarádí a druží. A vytváří mi nepříjemné „grupáčky“.

SPOŘE ODĚNÁ … Miluju mikiny a zachumlat se do nich. V zimě se u svíček člověk krásně ohřeje (a nemusí přidávat na topení). V létě je to spíš než ohřívání … přehřívání :)) A s oblečením platí „čím méně, tím lépe“. 

ZLOBIVÉ ČIŠTĚNÍ … Když jsou svíčky hotové (uvrtěné), každá se bere do ruky a prochází kontrolou. Zbavuje se kousků vosku, vykukujících nitek, někdy se zastřihávají konečky. A vsouvají se filtříky. Toto všechno běží jako po másle, když  je teplota OK. V létě dává čištění zabrat, protože svíčky na sebe lepí kdejakou nitku a voskových přebytečných „pucíků“, kterých je jak na potvoru více, se mermomocí nechtějí vzdát :)))  

POČASÍ ŠÉFUJE VÝROBU I ODESLÁNÍ … Kromě sledování počasí na chatě nidky nechodím na Meteoradar tak často, jako když jsou třicítky a potřebuji zhmotňovat svíčky. Vzhlížím ke dnům, kdy teplota trochu opadne a v ty dny se pouštím do intenzivní výroby. Podobně se snažím naplánovat i odeslání. Aby „holky“ nebyly v dodávkách celý den, když je 30 ve stínu. To už by pak asi nepřišly ani svíčky :)))  

A stejně je miluju

Když si tu čtete lapálie s teplotou a výrobou, mohlo by někoho napadnout: „No tak to bych se na to …“

Jenže kouzlo svíček vyhrává.
Na celé čáře.
 

Když vyrábím svíčky, tak jako by se zastavil čas. Dostávám se do jiných dimenzí, kdy člověk neřeší 150 „musím“. Chodí mi nápady, inspirující myšlenky, nebo prostě „jen jsem“. Je to relaxace. 

A hodně podobné to je, když (si) svíčku aplikujete. Zastaví se čas. Máte pár minut jen pro sebe. Tělo si lebedí, duše si rochní blahem. 

A to je důvod, proč lidé chtějí svíčky i během letních měsíců. 

Jak se chová tělová svíčka v horkém létě
a její nešvary během aplikace

  • Když jí vezmete do ruky, tak lepí.
  • Stačí jí mít v ruce chviličku a už začíná „tát“. Teplota těla + vysoká teplota vzduchu vyhrávají nad tenkou vrstvou vosku. Při zapálení se k tomu přidá ještě plamínek … a je vymalováno.    
  • Promačkává se během aplikace. Tím pádem se zužuje průduch „tahu“ a svíčka funguje mnohem méně intenzivně.

Proto vám posílám 3 tipy,
jak mít i ve třicítkách
tělovou svíci krásně pevnou

Tak to beru ...

Když přijde balíček a svíčky jsou teplem trochu zdeformované: DEJTE JE NA 30 MINUT DO LEDNIČKY A POTÉ VAŘEČKOU VYTVARUJTE. 

Když je vedro a svíčka se rychle roztéká v ruce: DEJTE JÍ PŘED POUŽITÍM NA 1-2 MINUTKY DO MRAZÁKU. BUDE KRÁSNĚ PEVNÁ (a ne zmrzlá).

Když je vedro a svíčka se rychle roztéká v ruce: NEDRŽTE SVÍČKU DOLE NA JEDNOM MÍSTĚ, ALE POSOUVEJTE PRSTY OD PROSTŘEDKA SMĚREM DOLŮ.