Svickujeme.cz

KOLIK SVÍČEK – JAKÝCH – A JAK POUŽÍT?

V praxi je to nejčastější otázka: Jaké tělové svíce si mám koupit na svůj zdravotní problém? Kolik jich potřebuji a jak často je použít?

Toto jsou nejpalčivější otázky ve světě svíčkování. A bohužel na ně neexistuje jednoznačná odpověď. Proč tomu tak je a jak se tedy ve svíčkách vyznat?   

Srovnání na začátek, ať to rovnou rozuzlujeme

Používání tělových svící je dovednost.

 • Tak jako je rozdíl, zda jste právě vyšli autoškolu, nebo máte najeto 300 000 km
 • Stejně jako je rozdíl, zda se v cizím jazyce jakž takž domluvíte, nebo tlumočíte … 

Tak je potřeba naučit se používat tělové svíce. Věnovat tomu čas. Podobně jako jste se naučili kreslit, kulinařit, zpívat, sportovat (cokoliv, co ve svém životě umíte a dokážete).  

Chtít jako začátečník vysvíčkovat např. myom, je jako rozhodnout se co by sváteční turista zdolat Mt. Everest (cíle kolikrát nedosáhnou ani ti nejzdatnější). 

Představte si 100 lidí, kterým řeknete, aby uběhli 3 km. Nikdy se nestane, že by všichni doběhli stejně. Záleží na organismu, životosprávě, váze, trénovanosti. S tělovými svícemi je to podobné.

 

Holčička a svíčka Himaláje - orig

Když mi 10 lidí řekne, že je bolí záda, není reálné každému předepsat 10 XL svíček s tím, že se zdárně zbaví bolesti. Každé tělo reaguje trochu jinak a hodně záleží i na příčině bolesti.

Moje osobní zkušenost

V úplných začátcích jsem si tělové svíce začala zkoušet na bolesti. Jednou to byla poraněná ruka, jindy zubařský zákrok. A byla jsem u vytržení, jak mi fungovaly! Bolest mizela doslova před očima (cca do 30 minut) už po první použité svíčce a já zažívala zázraky na počkání. 

Poučení ale přišlo právě při svíčkování bolestí zad. Během 2 let se mi mrška sval skřípnul několikrát. Byl to pořád ten samý sval, stejné skřípnutí a urputná bolest, ale já přitom spotřebovala pokaždé jiné množství svíček. Poprvé to bylo 6 ks turbo svíček, podruhé 16 (přikládala jsem na blbé místo) a potřetí 9. Pokaždé mi nakonec povolil, ale počet svící se měnil.

Pro dosažení kvalitních výsledků s tělovými svícemi jsou zásadní

ZKUŠENOSTI A NASLOUCHÁNÍ VLASTNÍMU TĚLU

Když vám 7 lidí řekne, že se dá dvěma borovicovými svíčkami spolehlivě vysvíčkovat rýma, a ještě se shoduje jejich postup (např. 1 svíčka vel. L denně, nebo 2 M-ka + přiložení na čelní dutiny), pak je to dobrý ukazatel, kudy se můžete vydat. Co může fungovat i vám. Ale tato rada nesmí nikdy převýšit naslouchání vlastnímu tělu.  

Sbírejte zkušenosti a vnímejte, co vaše tělo na svíčky říká, jak reaguje. Je to jako s každým učením se.  První vysvíčkovaná rýma bude pokus a čekání na výsledek. Napodruhé už si budete mnohem jistější. A budete vědět, jestli použít 1 větší svíčku za den, nebo 2. A také dobře pocítíte, jestli vám to bude stačit a rýma odezní, nebo budete potřebovat druhý den „dojížďáka“.  

Čím více tělové svíce používáte a učíte se o nich,

tím snáze postupně odhadnete množství – velikost – složení.

A VÝSLEDKY VÁM BUDOU PŘICHÁZET RYCHLJI – SNADNĚJI.

Už to nebude nejasná cesta „pokusů a omylů“.

Dobré tipy do úplného začátku

 • Začínejte nejdříve s menší velikostí. Když jsou pocity příjemné, nebo prozatím žádné, nebojte se ve svíčkování pokračovat. Můžete zkusit i větší svíčku (při více svící během dne dbejte na časový rozestup mezi nimi).   
 • Když vám tělovou svíci dává někdo jiný (byť profesionál), i zde naslouchejte svému tělu a nebojte se komunikovat. Sami můžete navádět, kam cítíte, že chcete tělovou svíci přiložit. Tělo si často opravdu samo řekne.

Co můžete během aplikace cítit - a je to tak v pořádku

 • Příjemné, hřejivé teplo (může se rozšířit po těle, ne jen v místě, kde svíčkujete)
 • Můžete uvnitř těla cítit bylinky nebo silice (např. při svíčkování rýmy cítíte eukalyptus nebo borovici „uvnitř v hlavě“)
 • V pořádku je mírné cukání (bývá to u svíčkování bolestí)

PŘI POUŽÍVÁNÍ TĚLOVÉ SVÍCE NEMÁTE ZAŽÍVAT ŽÁDNÉ NEPŘÍJEMNÉ POCITY. VŽDY MÁ JÍT O PŘÍJEMNOU RELAXACI.

Pokud se během svíčkování nepříjemné pocity dostaví, tělo vám vysílá jasný signál „sem (v tuhle chvíli) svíci nepřikládat“! Nikdy svíčku na takovém místě nenechávejte (většinou stačí posunout jí o 1-2 cm vedle). Pokud pocit nezmizí, svíci na daném místě neaplikujte!

1) JAKÉ TĚLOVÉ SVÍCE SI POŘÍDIT

Základní rozdělení je podle: SLOŽENÍ A VELIKOSTI. Obojí má svůj velký význam. 

Správná volba bylinek a esencí  správná volba velikosti svíce =  výrazné zvýšení efektivity a výsledků svíčkování!! 

 Na rovinu řečeno: Když si člověk nevybere svíčky dobře (velikost, množství, složení), většinou dojde k nevalnému výsledku, což jsou zbytečně vyhozené peníze a opadává i celková důvěra. A naopak – když se dobře naučím volit svíčky, úleva přichází ryhleji a stojí to méně času i peněz.

PŘÍKLAD – SVÍČKOVÁNÍ RÝMY

Když se budete chtít zbavit rýmy klasickou kurkumovou svíčkou, spotřebujete 2-3x více tělových svící, než když použijete 2 ks borovice nebo eukalyptu (stejné velikosti). Finanční rozdíl je cca 200/70 Kč.  

1a) Volba tělových svící podle složení

 • Vybírejte si takovou tělovou svíci, jejíž složení (bylinky, esence) mohou v dobrém ovlivnit zdravotní neduh, který chcete svíčkovat.
 • Například na problémy s pokožkou volte tělové svíce, které obsahují měsíček, cannabis, jitrocel nebo Aloe vera (a samozřejmě kurkumu). 
 • V praxi se mi osvědčilo používat tělové svíce s vícero bylinami najednou. Člověk jich nemusí nakupovat celou „armádu“ a jedním druhem svíčky pořešíte různé zdravotní neduhy. 
 • Zpětná vazba mých zákazníků mne utvrdila v tom, že znásobení bylin v tělových svících zvyšuje jejich účinnost. 

1b) Volba tělových svící podle velikosti

Mít k dispozici různé velikosti tělových svící je obrovský benefit. A i tady platí, že vám to výrazně ušetří čas a peníze, když se naučíte velikosti střídat. Například 2 svíčky velikosti M (=72 Kč) dokáže spolehlivě nahradit 1 ks svíce velikosti L (=43 Kč).

Zde je malý návod, jak na to (vycházím z vlastních používaných velikostí Romana Art):

KDY JSOU VHODNÉ VĚTŠÍ SVÍČKY (L – zlatý střed, XL)

 • Na začátku svíčkování, abyste urychlili proces hojení a uzdravování (první 2-3 dny).
 • Při svíčkování velkých ploch (např. záda)
 • U krátkodobého svíčkování, které netrvá více jak pár dní
 • Při svíčkování silných bolestí, kterých se potřebujete rychle zbavit
 • Když potřebujete jednu tělovou svíci posouvat na vícero míst (3x/4x během aplikace)

KDY JSOU VHODNÉ MENŠÍ SVÍČKY (S, M, L)

 • Na malé plochy se hodí velikost S-M-L (prst, kotník , koleno apod. – velikost volíte podle místa).
 • U dlouhodobého svíčkování, které trvá i několik týdnů, se volí menší svíčky s tím, že jejich velikost ještě střídáte a k tomu některé dny vynecháváte (řečeno hodně obecně, je to velice individuální). 
 • U malých dětí používejte pouze malé velikosti svíček S, u větších dětí (od cca 8-10 let) můžete začít používat M-ka. 
 • Na obličej nikdy nepoužívejte velké svíce XL (!!), vždy volte menší velikost (S, M, maximálně L). 
 • Na relaxaci stačí bohatě velikosti S, M (max. L-ko) a prokáží vám velikou službu. 

V praxi se mi osvědčilo mít po ruce od každé velikosti něco a podle potřeby si vybírat a měnit. Při správném uskladnění vám svíce vydrží dlouhé měsíce, takže se nemusíte bát, že se vám zkazí, když si vyrobíte nebo objednáte balíček různorodek pro strýčka Příhodu. 

2) KOLIK TĚLOVÝCH SVÍCÍ A JAK ČASTO MÁM POUŽÍVAT

Následující přehled berte opravdu jen orientačně. Stačí, že se tělová svíce nepřiloží na správné místo a už se vám bude počet použitých svíček zvyšovat.

 • Čím delší dobu problém máte, tím se zvyšuje pravděpodobnost dlouhodobého svíčkování (příklad – rýmu vysvíčkujete za 2-3 dny, ale letitý zánět dutin budete svíčkovat týdny a výsledek nemáte garantovaný).
 • U krátkodobých, nárazových zdravotních neduhů, stačí většinou jen malé množství svíček (bolest hlavy, rýma, kašel, bolestivá menstruace, vyčerpání a únava – toto s přehledem vysvíčkujete do 5 ks svíček, kolikrát na první nebo druhou dobrou).
 • Záněty se svíčkují orientačně 1-3 týdny s tím, že v prvních 2-3 dnech můžete použít více svící (2-3 denně, vždy s časovým odstupem několika hodin). V následujících dnech používáte 1-2 svíci denně (častěji jen 1 svíci). 
 • Nešvarem je použít málo svíček (např. obden) a očekávat velké výsledky. 
 • Když se potřebujete zbavit náhlé úporné bolesti (skřípnutá záda, hojení rány, extrakce zubu, migréna apod.), aplikujte 1 ks svíce – použijte optimální velikost podle svíčkovaného místa – a počkejte 2-3 hodiny. Pokud bolest nepoleví, nebo se vrátí, dejte si další svíčku. Takto postupujte, dokud se bolesti nezbavíte, zpravidla to netrvá déle jak pár dní. 
 • V případech silných bolestí lze použít i 2 svíčky hned po sobě… poté vždy cca 3 hodiny počkejte a teprve potom použijte další svíci.

Cestou k úspěchu je poctivé svíčkování, které může trvat několik dnů i týdnů. Ve výjimečných případech i déle (ale tam se svíce v žádném nepoužívají každý den).

DOPORUČENÍ: Stáhněte si Ebook zdarma, který vám pomůže zvýšit efektivitu svíčkování (4 VYCHYTÁVKY).   

Sdílet