Svickujeme.cz

JAK MĚ TĚLOVÉ SVÍCE ZBAVILY BOLESTÍ ZAD (skřípnutý sval)

Bolest zad byla jedna z mých prvních zkušeností, kdy jsem použila tělové svíce. Měla jsem „skřípnutá záda“ a zažívala obrovské bolesti. Když jsem pak 4. den pocítila úplné uvolnění postiženého svalu, přišlo mi to jako zázrak. Sdílím svojí zkušenost (celkem 3 kazuistiky) a předávám také návod, jak tělové svíce v takovém případě aplikovat.

JAK TO VYPADALO, KDYŽ JSEM JEŠTĚ NEZNALA TĚLOVÉ SVÍČKY

SLZY OD BOLESTI

Bylo mi 33 let, když se mi záda skříply poprvé. Spouštěč byl pravděpodobně extrémní stres. Tkaničky u bot jsem si zavazovala několik minut a obrečela jsem to. Jako když vás bodá nůž do zad. Nejhorší byl pocit, že jsem se nemohla pořádně nadechnout. 
V noci jsem byla při každičkém otočení vzhůru. Ve dne jsem chodila jako nalomený anděl, protože každý krok bolel a já tělu ulevovala křivým postojem, takže jsem vše ještě zhoršovala.  

Když bolest trvala několik dní a už jsem byla z nevyspání a vyčerpání od bolesti fakt vyřízená, navštívila jsem na doporučení vynikající neuroložku.

REHABILITACE

Byl to poctivě skřípnutý vnitřní šikmý břišní sval. Lékařka mi předepsala 10 dní ultrazvuku a 2 měsíce rehabilitací. Cviky (vč. metody Mojžíšové) pozvolna zabíraly a šlo mi zase dýchat a hýbat se, jen s nepatrným omezením. Sval totiž zůstal zakukleně šprajcnutý. 

6 měsíců jsem se naučila fungovat s menší bodavou bolestí v zádech. Zvykla jsem si, že ta mrška se mi připomíná když sedím, když udělám rychlejší pohyb atd. Nevěřila bych, co mi nakonec sval uvolní na 100%! 

POMOHLA AUTOMATICKÁ KRESBA!

Byla jsem na týdenním kurzu. A tam se mi podařilo skřípnutý sval dokonale odblokovat! Pomocí programování mysli a pastelek. Ten den bylo téma: programovaný obraz v oblasti zdraví. Měla jsem jasno, do čeho se pustím.

Ukázka automatické kresby - programovaný obraz
Ukázka automatické kresby - diagnostika
NAMALUJ SI OBRÁZEK A PŘESTANOU TĚ BOLET ZÁDA?!

Po úvodní meditaci a nacítění se, tedy naprogramování, jsem asi hodinu čmarikovala na papír abstraktní obrázek. Mysl byla v tu chvíli už lehká a s minimem myšlenek, ruce jely samy. Po více jak hodině jsem vstala a bolest byla pryč!! Nevěřícně jsem začala dělat menší tělocvik a testovala „to místo“ … NIC! Po šesti měsících jsem byla stoprocentně uvolněná!!

TAKŽE PASTELKY NEBO SVÍČKY?!?!

Kdybych vám tu teď poradila, ať si namalujete vlastní obrázek a zbavíte se zdravotních neduhů, tak vám moc nepomůžu. Není to úplně jednoduché a musí se to umět.  
Všechny programovací nástroje mysli mají ale jednoho společného jmenovatele: zpomalení, zastavení se, uvolnění. Jeden příklad za všechny je meditace. 

TĚLOVÁ SVÍCE - NÁSTROJ NA ZPOMALENÍ A UVOLNĚNÍ

Jestli něco tělová svíce opravdu dobře umí, tak nás zpomalit a naše tělo uvolnit. A její obrovskou výhodou je, že se to nemusíme nijak učit, uvolnění přichází samovolně. Takže jestli vám nejde zastavit se, tělová svíce je geniální nástroj, jak se k relaxu poměrně rychle a snadno dopracovat.

Když si dáváte tělovou svíci, zpomalují se mozkové vlny velmi často až na frekvenci 7-14 Hz (hladina alfa). V této fázi mozkového vlnění je snadné programovat svojí mysl. Už jen myšlenka „Prosím, povol se!“ je vynikající programovací věta, která dokáže odblokování pomoci (on v těch bolestech člověk stejně žádná speciální čarovná zaříkávadla moc nevymyslí).

To ale není všechno. Hlavní účinnou složkou při aplikaci tělových svící je fyzikální proces, ke kterému dochází během hoření. A ten funguje bez ohledu na to, jaké myšlenky máte v hlavě. Proto tělové svíce dokážou pomoci i lidem, kteří jim moc nevěří.  

PROČ UMÍ TĚLOVÁ SVÍCE SKŘÍPNUTÝ SVAL ODBLOKOVAT?

Představte si, jak prstem ve vodě roztáčíte vodní vír. Podobný efekt se děje pod pokožkou, když aplikujete tělovou svíci. Díky vnitřnímu „víru“, který  v těle svíčka vytváří, dochází k jemnému působení na měkké tkáně v těle. Skřípnutý sval je tělovou svící vlídně pošťuchován, aby povolil. 

Plamínek na vrcholku svíčky funguje jako „motor“, který celý proces udržuje během aplikace funkční.
Tento vír nekončí úderem uhašení tělové svíce, ale doznívá (stejně jako vodní vír, když přestanete vodu roztáčet). Proto je třeba ještě několik minut po ukončení svíčkování odpočívat!!

Současně je místo, kam tělovou svíci přikládáte, příjemně prohřívané. Dalším pomocníkem je složení tělové svíce. V místě, kde svíčku aplikujete, působí i byliny, ze kterých je svíce vyráběná.   

Skřípnutý sval se sice může nějakou dobu vzpouzet, ale teplo, vytvořený energetický vír, složení tělové svíce a k tomu naše vnitřní psychické uvolnění jsou příliš silné nástroje a sval nakonec povolí. A vy jste za několik dní bez bolesti.

CO TĚLOVÁ SVÍCE NEUMÍ ...

Jediná nevýhoda u svíčkování je, že se nedá dopředu určit, jak dlouho taková „přetahovaná“ mezi svalem a tělovou svící může trvat, tzn. jak velké je „skřípnutí“ a kolik svící budete potřebovat na uvolnění.

Zažila jsem zázraky na počkání, kdy k odblokování došlo okamžitě po aplikaci jediné turbo tělové svíce (Matka příroda), ale v drtivé většině případů se svíčkuje delší dobu (zpravidla několik dní).

3 ZKUŠENOSTI ZE ŽIVOTA

Abyste měli lepší představu, jak tělové svíce používat, máte zde popsané 3 moje zkušenosti. Udály se v rozmezí cca 3,5 let a vždy šlo o stejný problém (stejný skřípnutý vnitřní břišní sval), o kterém jsem psala výše.

Pokaždé byl potřeba jiný počet svící. A to mělo 2 důvody: 
1) Jak hodně/málo byl sval už v křečovitém stažení 
2) Zda se tělová svíce přikládala na správné místo (viz kazuistika č. 3)   

PRVNÍ KAZUISTIKA

Kdy k tomu došlo: Cca po dvou letech od návštěvy lékaře, kdy jsem 2 měsíce rehabilitovala. 
Představa, že budu stejným martyriem procházet znovu, mě děsila. Chtěla jsem úlevu rychleji. A tak jsem okamžitě sáhla po tělových svíčkách. 
Jaká tělová svíce se použila: Turbo tělová svíce (Matka příroda – velikost XL) 
Kolik svíček se použilo: 13 kusů
(1. den – 2 ks, 2.den – 4 ks, 3. den – 3 ks, 4. den – 3 ks) 
Jak dlouho se svíce aplikovaly: 4 dny 
Úspěšnost svíčkování: 4. den skřípnutý sval úplně povolil 
Jak jsem turbo tělové svíce používala: Přikládala jsem jí (respektive nechala si jí přikládat) vždy na nejvíce bolestivé místo na levé straně uprostřed zad.

První den – Napoprvé jsme dali 1 tělovou svíci, ale nestalo se vůbec nic, po uvolnění ani památky. Po několika hodinách jsme aplikovali další turbo svíčku, ale výsledek byl stejný.

Druhý den jsem s množstvím přidala a dávali jsme 2 turbo tělové svíce hned po sobě. Po několika hodinách pak stejnou dávku (2x XL Matka příroda) a před spaním ještě jednu tělovou svíci. K uvolnění nedošlo, ale už se začaly objevovat první dvě důležité změny: 
– Bolest během svíčkování polevovala a mírnou úlevu jsem cítila také chvilku po skončení aplikace 
– Bolest jsem začala cítit v jiných místech, než na úplném začátku svíčkování, to znamená, že sval začínal povolovat.

Třetí den probíhalo svíčkování podobně. 1x turbo tělová svíce Matka Příroda, a když to nepovolilo, odpoledne další dvě svíčky. Ostrá bodavá bolest se začala měnit na tupou, bylo to jiné, ale po povolení ani památky.

Čtvrtý den jsme dali 1 tělovou svíci dopoledne. Bolest už byla jiná, než na začátku, ale pořád obrovská. Stejně tak vyčerpání z bolesti a z toho, jak jsem zase chodila nakřivo, abych tělu ulevovala.

Odblokování:  Odpoledne se to stalo!!!! Dávali jsme 2 turbo tělové svíce hned po sobě a už během svíčkování jsem cítila změnu. Povolilo to! Pak jsem vstala … a po skřípnutí ani památky!! Bylo to jako lusknutí prstem. Změna přišla najednou. Ta 13. svíčka byla vítězná!! (Více o vítězných svíčkách v e-booku zdarma – Vychytávky pro úspěšné svíčkování).

Cítila jsem obří úlevu, lehkost, mohla jsem se normálně hýbat a fungovat! 

DRUHÁ KAZUISTIKA

Kdy k tomu došlo: Po několika měsících od posledního svíčkování a příčinou byla nešikovná manipulace s těžkou bednou (přes 20 kg). Skřípnutí přišlo hodně rychle, už večer jsem úpěla bolestí a druhý den ráno se nemohla hnout. 
Jaká tělová svíce se použila: Turbo tělová svíce (Matka příroda – velikost XL) + kanón 
Kolik svíček se použilo: 5 ks XL a 1 kanón + 5 ks 
Jak dlouho se svíce aplikovaly: 3 dny + další 3 dny po „znovu-šprajcnutí“ 
Úspěšnost svíčkování: Došlo k úplnému uvolnění (na druhý pokus) 
Jak jsem tělové svíce používala: Vybavená předchozí zkušeností už jsem věděla, že musím být trpělivá, nebát se použít více svíček během dne a také si dát klidně 2 tělové svíce hned po sobě. Navíc jsem v té době vyráběla už i větší tělovou svíce, než turbo (tzv. kanón XXL), tak jsem to chtěla celé ještě uspíšit, což se mi povedlo, jenže …

První dva dny se svíce používaly hodně podobně, jako u první zkušenosti. Tzn. 2 svíce hned po sobě, když to nepovolilo, za několik hodin další. 3. den už jsem začala být netrpělivá, protože jsem věděla, že to povolit jde!

Takže jsem přidali, dostala jsem na postižené místo 1 kanón a podtrhli jsem to ještě turbíčkem navrch. A sval fakt povolil!!

Začala jsem dělat dřepy, různě se otáčela a ono to šlo! Bolest jsem sice cítila, ale tak o 70% menší a jen tupou, skřípnutí zmizelo úplně. Ten mírný tah, který zůstal, šel zvládnout. Mohla jsem zase fungovat!
Měla jsem takovou radost, že se můžu zase normálně hýbat, že jsem s obrovskou chutí vyrazila s našima hafíkama na několika kilometrovou procházku do přírody. S odstupem času k tomu mohu dodat jediné: „Prostě blbec!“

– Nerespektovala jsem, že sval byl povolený sotva pár minut. 
– Vůbec jsem po aplikaci neodpočívala a rovnou začala místo zase namáhat

Takže co jsem mohla čekat. Už na cestě zpátky jsem musela dělat pauzy každých pár kroků, lehkým předklonem zádům ulevovala, obrovská bolest (jakoby celých zad) se vrátila a domů jsem se spíše doplazila, než abych došla. A mohli jsme se svíčkami začít nanovo.

Tato zkušenost pro mě byla obrovským ponaučením, které od té doby ctím po každém svíčkování a předávám dál, co to jde:

1) PO APLIKACI ODPOČÍVEJTE A SVÍČKOVANÉ MÍSTO NENAMÁHEJTE!! Dopřejte mu čas na regeneraci. Nechte dojet „vír“ v těle.

2) DOSVÍČKOVÁVEJTE! Používejte svíce do té doby, dokud bolest nezmizí úplně.

To jsem udělala následujících pár dní. Po každé aplikaci už poctivě alespoň 20 minut ležela, dávala jsem si pozor, abych záda moc nenamáhala a za tři dny jsem byla úplně dobrá.

TŘETÍ KAZUISTIKA

Kdy k tomu došlo: Po cca dvou 2,5 letech od posledního svíčkování. Příčinou bylo zase zvedání těžkých beden (v něčem jako bych byla nepoučitelná) 
Jaká tělová svíce se použila: Turbo tělová svíce (Matka příroda – velikost XL) 
Kolik svíček se použilo: 17 kusů 
Jak dlouho se svíce aplikovaly: 7 dní 
Úspěšnost svíčkování: 7. den došlo k uvolnění 
Jak jsem tělové svíce používala: Popravdě, hodně obtížně. Stalo se to v době, kdy jsem byla sama a nebylo, jak si dát svíčku na záda. Takže jsem vyplácala spoustu turbíček tím, že jsem je přikládala tam, kam jsem dosáhla (na bok, kam bolest vystřelovala, zkoušela jsem to i zepředu přes břicho), ale bylo to k ničemu.

Nástavec na svíčkování zad: Stejně jako nouze naučila Dalibora housti, mně dohnala k vytvoření provizorního držáku na tělovou svíci. Ze silného drátu jsem vyrobila spirálový držák (vypadalo to jako pružina) a ten připevnila na dřevěnou tyčku. Takto vybavená jsem zkoušela přikládat tělovou svíci na záda a v zrcadle sledovala plamínek, zda jí mám rovně. Bylo to hodně krkolomné a bez valného úspěchu.

Až o víkendu, kdy jsem vyrazila na chatu s rodinou, jsme začali poctivě svíčkovat, přesně na to nejbolestivější místo.
Myšlenka v hlavě nebyla „jestli sval povolí“, ale „kdy povolí“. Už jsme postupovali podle osvědčeného receptu z minula:
2 turbo svíce hned po sobě – pak několik hodin pauza – a zase další dávka 2 svíček velikosti XL. Poctivě jsem odpočívala, cítila jsem, že bolest už se zase začíná pomalu měnit a povolení je na spadnutí.
Po návratu z chaty jsem si dojela k rodičům dva dny po sobě ještě na 1-2 turbíčka a už si prostě počkala na uvolnění, které opravdu přišlo.

Tenkrát už jsem poctivě ctila regeneraci, záda jsem nepřepínala, nechala místu prostor a čas se zahojit a jestli mě paměť neklame, ještě jsme „pro sichr“ v následujících 2 týdnech 2-3 svíčky dali. Od té doby, a je to už více jak 10 let, se sval nikdy ani náznakem nepřipomenul. 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

  • Tělové svíce je možné objednávat u mě v e-shopu Romana-art.cz  
  • Nově je možnost naučit se vyrábět tělové svíce v mé svíčkovací online škole. Více info zde.
  • Napsala jsem pro vás praktický e-book s radami, jak zvýšit účinnost tělových svící během aplikace, aby se vám výsledky dostavovaly rychleji (zdarma ke stažení zde).
  • A jestli pro vás bylo čtení kazuistik užitečné, můžete se přihlásit k odběru dalších zkušeností, nebo je naopak vkládat. Rozcestník máte na stránce Pokladnice zkušeností.