Svickujeme.cz

K čemu (ne)jsou dobré tělové svíce

Slyšeli jste o tělových svících a hledáte základní informace? K čemu tělová svíce vůbec slouží a co od ní (ne)čekat? Následující řádky vám pomohou v základní orientaci. Ať se můžete v klidu rozhodnout, zda je pro vás „svíčkování“ to pravé ořechové, nebo ne. 

CO JE VLASTNĚ TĚLOVÁ SVÍCE

TĚLOVÁ SVÍCE JE NÁSTROJ, KTERÝ MŮŽETE SNADNO A BEZPEČNĚ POUŽÍVAT V POHODLÍ DOMOVA. 

POUŽÍVÁ SE NA:

  • Uvolnění a relaxaci
  • Dodání energie, nabrání nových sil
  • Odbourávání stresu
  • Zbavení se různých zdravotních problémů

Tělová svíce je dutá trubička, vyráběná z plátna, vosku (ideálně včelího) a směsí bylin nebo esencí. Plátno zde slouží jako knot. I když je tedy tělová svíce dutá, chová se jako klasická svíčka a po zapálení dobře hoří. Výroba tělových svící je ruční práce od A do Z, nikde na světě se nevyrábí strojově. 

POUŽÍVÁNÍ TĚLOVÉ SVÍCE

  • Je snadné a každý se ho může naučit
  • Svíčkování NEBOLÍ, NEPÁLÍ, je to PŘÍJEMNÁ RELAXACE
  • Tělové svíce lze používat i u dětí (od 3 let)

JAK SE SVÍCE APLIKUJE: Jeden konec svíčky se zapálí. Druhý, nehořící konec (ošetřený filtrem), se přiloží na pokožku. Svíce hoří 8-20 minut podle velikosti.

Příbuznými metodami svíčkování jsou moxování nebo baňkování.

JAK FUNGUJE

Tělová svíce prohřívá, uvolňuje a „vytahuje“. Plamínek funguje podobně jako motor ve vysavači. Po zapálení se v dutině svíčky vytvoří tah (mírný podtlak), který prostoupí pokožkou až do těla. 

Díky tomu se dokáží uvolňovat svaly, zmírňovat bolesti, odstraňovat otoky, hojit záněty aj. 

PERLIČKA Z PRAXE

Občas se mi stává, že v prstech při držení svíčky cítím buď cukání, mravenčení nebo nepatrné přerušované pulzování energie. Někdy to jde až k zápěstí. Když to řeknu člověku, kterého svíčkuji, odpovídá: „Jo, já to teď cítím taky (v těle).“ 

Jakoby se svíčka s tělem přetahovala, kdo vyhraje :))

 Bývá to vidět i na plamínku. Někdy začne plamínek hodně poskakovat a je přerušovaný, jakoby to byl zápas energií, „kdo s koho“. Stává se mi to například u svíčkování skřípnutého svalu nebo stresové zátěže.

CO NENÍ TĚLOVÁ SVÍCE

NENÍ TO LÉK

U tělové svíce nelze předem přesně určit efektivitu svíčkování. Každý organismus reaguje jinak! Záleží na věku, často také na tělesné konstituci a určitě na stupni/velikosti zdravotního problému.

Jinak se například svíčkuje „obyčejná“ rýma a jinak letité problémy s dutinami. V prvním případě je výsledek téměř jistý, ve druhém už se zkušenosti hodně liší.

NENÍ TO ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK

U tělových svící nejsou specifikované žádné zákonné normy, nebo normy specifikované Ústavem pro kontrolu léčiv, jak má tělová svíce vypadat (velikost, šířka, složení) nebo jak se má používat a jak často.

Výrobek, který prošel celým schvalovacím procesem a klinickým testováním a splňuje normy dle zákona 89/2021 Sb., je poté uveden do kategorie zdravotnických prostředků a je mu udělen certifikát CE. Tělové svíce do této kategorie nespadají.

Díky tomu si můžete vyrábět tělové svíce sami doma (nebo je prodávat) a nepotřebujete k tomu žádné speciální povolení.  

Jedná se de facto o běžnou  svíčku, která je však dutá a která se používá svým zvláštním způsobem (přikládá se na různé části těla). Je to nástroj lidového léčitelství.       

V ČR se drtivá většina výrobců věnuje svíčkám a jejich výrobě s maximální péčí. Vyrábí je podle svého nejlepšího vědomí a na základě zkušeností z praxe. Díky tomu se tělové svíce těší takové oblibě a dosahuje se s nimi v tak vysoké míře vynikajících výsledků. 

NENÍ TO PLACEBO

Funkčnost tělových svící není založena na vlastní víře v uzdravení. Jejich efektivita a účinnost se opírá více o fyziku, než o mysl. A také o složení, díky směsí bylin, ze kterých jsou svíce vyráběné. 

Mockrát jsem v praxi zažila situaci, kdy svíčka pomohla i „nevěřícímu Tomášovi“ (například uvolnění skřípnutého svalu).

A naopak, svíčkaři tělem i duší věřili ve vysvíčkování problému na 1000% a u určitých zdravotních problémů nepochodili. 

Tělové svíce toho dokáží hodně, nejsou ale všemohoucí.  

KDY JE VHODNÉ TĚLOVÉ SVÍCE POUŽÍVAT?

  • PŘI ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ MĚKKÝCH TKÁNÍ V TĚLE (např. skřípnuté svaly, problémy trávicí nebo dýchací soustavy, otoky, záněty, cysty, kožní problémy apod.)
  • PŘI ENERGETICKÉM VYPĚTÍ (stres,  únava, vyčerpání, bolesti hlavy, migrény).

Hormonální poruchy (jako je cukrovka) si nevysvíčkujete. U artrózy vás tělové svíce zbaví bolesti jen na chvilku (zmírnění zánětu). Chrupavku vám ale nenahradí a tak se bolesti vrací. Pokud máte bolesti zad např. z důvodu skoliózy, ani tady tělové svíce nepomohou (páteř vám nesrovnají). Zubní kaz vám nezahojí, ale například zánět dásní vysvíčkujete snadno.